منوی اصلی
IT , دنیای رایانه و گوشی همراه
،:|" الهم عجل الوالیك الفرج "|:،

گزارشی كه اخیرا وبسایت akpraise دات كام منتشر كرده فهرستی از باهوش ترین انسانهای جهان را معرفی نموده است.

* ترنس تائو (ضریب هوشی 230)

 وی در سن دو سالگی می توانست پیچیده ترین مسئله را حل كند و در سن 9 سالگی دوره ریاضیات دانشگاه را به اتمام رساند و در سن 13 سالگی موفق شد مدال طلای المپیاد جهانی را از آن خود كند. او در 20 سالگی از دانشگاه پرینستون درجه دكترا گرفت و چهار سال پس از آن در دانشگاه كالیفرنیا وی عنوان پروفسورای ریاضی را دریافت كرد. تائو تاكنون بیش از 200 مقاله علمی در زمینه های متعدد نوشته است.

* ماریلین واس ساوانت (ضریب هوشی 228)

این نویسنده ، مقاله نویس و كارشناس مالی یكی از باهوش ترین زنان جهان است و نامش در كتاب گینس ثبت شده . وی كه در یك محله فقیرنشین در آمریكا پرورش یافته در دوران مدرسه بارها استعدادهای خود را بروز داده و مورد تحسین معلمانش قرار گرفته . وی به جای تحصیل در سن 16 سالگی ازدواج كرد اما پس از آن تصمیم گرفت در رشته فلسفه درس بخواند و به عنوان یك سرمایه دار بانكی مشغول فعالیت شد.


* كریستوفر هیراتا (ضریب هوشی 225)

وی هنگامیكه 13 ساله بود در المپیاد جهانی فیزیك برنده شد و ظرف 5 ساعت سخت ترین سوالات را حل كرد. در 14 سالگی در انستیتو تكنولوژی كالیفرنیا ثبت نام كرد. با 16 سال سن وی با سازمان ناسا بر سر پروژه تحقیقاتی مریخ همكاری كرد. در سن 22 سالگی وی در رشته اختر فیزیك در دانشگاه پرینستون درجه دكترا گرفت و هم اكنون در انستیتو تكنولوژی كالیفرنیا در این رشته تدریس می كند.

* كیم اونگ یونگ (ضریب هوشی 210)

وی در سن 6 ماهگی شروع به صحبت كرد و با 3 سال سن می توانست به زبانهای كره ای ، ژاپنی ، آلمانی و انگلیسی صحبت كند و مسائل دشوار ریاضی را حل نماید. در حالیكه 8 سال داشت سازمان ناسا از او دعوت كرد كه در یك دوره آموزشی شركت كند. وی تاكنون چندین كتاب و مقاله تحقیقاتی را منتشر كرده است.

دكتر اوانگلوس كاتسلیولیس (ضریب هوشی 198)

وی كه پزشك و فیزیكدان است دارای مدرك دانشگاهی در رشته های فلسفه ، پزشكی و روانشناسی است و چندین مقاله علمی را تألیف كرده . وی موسسه ای با نام شبكه هوش جهانی نیز به منظور حمایت از افراد مستعد تأسیس نموده است.

* ریك روزنر (ضریب هوشی 192)

وی توسط یك برنامه تلویزیونی مشهور شد و یكی از بهترین نتایج را در تست ضریب هوشی بدست آورد. وی هم اكنون طراح سوالات مسابقات هوش است و دائما در حال آزمایش IQ خود است.

* مسیلاو پرداوچ (ضریب هوشی 192)

این پروفسور ریاضی اهل كرواسی موسس یك شركت فعال در زمینه تربیت افراد تیزهوش است و آن را هدایت می كند.

* گری كاسپاروف (ضریب هوشی 190)

وی در سن 22 سالگی جوانترین قهرمان تاریخ مسابقات شطرنج شد و در سال 1993 فدراسیون شطرنج خود یا همان انجمن شطرنج بازان حرفه ای را تأسیس كرد.


* كنت فرل (ضریب هوشی 190)

وی عضو بسیاری از انجمن های افراد مستعد و باهوش است و سرگرمی مورد علاقه اش انجام تست های ضریب هوشی است.

* جیمز وودز (ضریب هوشی 180)

وی كه صاحب سه جایزه اِمی شده و برای جایزه اسكار نیز نامزد شده است . البته وی در دانشگاه در رشته جبر خطی تحصیل كرده قبل از اینكه مدرك دبیرستان خود را دریافت كند . وی دوباره برای بورس پذیرفته شد اما آنها را نپذیرفت و شروع به تحصیل در انستیتو تكنولوژی ماساچوست كرد اما آن را برای حضور در سینما نیمه كاره رها كرد.


منبع: صد خبر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic