چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 04:47 ب.ظ نظرات ()
همه کاربران اینترنت سایت‌هایی مورد علاقه خودشان را دارند و برای اطلاع از اخبار جدید، دانلود نرم افزار و بازی و کلی کار دیگر به این سایت‌ها سر می‌زنند [مثل گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران] و از مطالب آن‌ها استفاده می‌کنند، برخی اوقات ممکن است مشغله‌های کاری باعث شود تا شما نتوانید از سایت مورد علاقه‌تان بازدید کنید! خب برای حل این مشکل چاره چیست؟! در ویندوز هفت و هشت برای اینکه بدون سر زدن به سایت خاصی مطالب آن را هر روز در صفحه رایانه‌تان به صورت تیتر وار داشته باشید کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.نرم افزار Internet Explorer را باز کرده و وارد سایت مورد نظرتان شوید. سپس به دنبال آیکن RSS در بخش نوار ابزار مرورگر و یا خود سایت بگردید و روی آن کلیک کنید.
بعد از کلیک شما وارد صفحه جدیدی خواهید شد در آنجا روی گزینه Subscribe to this feed کلیک کنید.با کلیک روی Subscribe to this feed، پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد روی گزینه Subscribe کلیک کنید.خب مرورگرتان را ببندید و بروید به دسکتاپ رایانه‌تان؛ در بخش خالی دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Gadgets را بزنید.

روی گجت Feed Headlines دوبار کلیک کنید تا وارد صفحه شود، بعد به بخش تنظیمات این گجت بروید و از بخش Display this feed روی گزینهباشگاه خبرنگاران یا سایت موردنظرتان را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید.

با این کار تمامی پست‌های جدید سایت مورد نظر در این گجت نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید از همین طریق تمامی سایت‌های مورد نظرتان را اضافه کنید تا تیتر جدیدترین پست‌ها در دسکتاپ رایانه شما به نمایش بیاید. در ضمن برای مشاهده متن کامل با جزئیات بیشتر می‌توانید روی گزینه Read online کلیک کنید.روشی که ما برای شما پیشنهاد کردیم از طریق فید خوان RSS بود. RSS در واقع مخفف Rich Site Summary به معنی "چکیده سایت" یا "مختصر و مفید سایت" می‌باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگ‌های مورد علاقه خود باخبر شود، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آن‌ها سری بزنید. بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت‌های مورد علاقه خود را چک کنید تا بتوانید از تازه‌های آن‌ها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی شما می‌توانید چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم ببینید.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان